گل صحرا

1396/02/30
شماره خبر : 1919

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 96

 این خبر لحظه به لحظه بر اساس آمار رسمی، تکمیل می‌شود.
 
 

نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اعلام شد.

 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 
 
08:50: نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

حسن روحانی: 14619848

ابراهیم رئیسی:10125855

مصطفی هاشمی طبا:297276

مصطفی میرسلیم:1393331
 
 
08:17: رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: مشارکت مردم استان همدان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به ۷۳ درصد رسید.
 
08:16: استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار شعب آنلاین، میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ٧٤ درصد بوده است.
 

08:04: نماینده دکتر حسن روحانی: نتایج انتخابات روشن است منتظر اعلام وزارت کشور هستیم

محمد رضا صادق نماینده دکتر حسن روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: منتظر اعلام نتایج انتخابات از طرف وزارت کشور هستیم.

صادق در پاسخ به سوالی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار شمارش آرا به خوبی پیش میرود و نتایج آن روشن است و منتظریم تا وزارت کشور نتایج بدست آمده را اعلام کند.

 قرار است نتایج به دست آمده در انتخابات همزمان با شمارش آرا به صورت تدریجی اعلام شود.

 
08:03: دبیر ستاد انتخابات استان زنجان از مشارکت ۷۰.۵ درصدی مردم استان زنجان در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
 
08:00: رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: حجت‌الاسلام حسن روحانی با فاصله قابل توجه به نسبت سایر نامزدها، رأی نخست انتخابات در استان را از آن خود کرد.
 
07:58: وزارت کشور برای اعلام رسمی نتایج انتخابات منتظر تایید شورای نگهبان است
 
07:50: وبسایت فرارو : خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود خبر داده است که از ۳۷ میلیون رای شمرده شده، حسن روحانی با کسب ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار رای پیشتاز است. بنا بر این گزارش که رسما تایید نشده، ابراهیم رئیسی با حدود ۱۴ میلیون در رتبه دوم قرار دارد.
 
07:45: خبرنگاران پس از ساعت ها حضور در وزارت کشور، در انتظار اعلام نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری هستند.
 
07:39: نماینده رئیسی از وزارت کشور رفت

صولت  مرتضوی، نماینده سید ابراهیم رئیسی  لحظاتی پیش ساختمان وزارت کشور در خیابان فاطمی را ترک کرد. محمد رضا صادق، نماینده حسن روحانی نیز دقایقی پیش وزارت کشور را ترک کرده بود.

خبرنگاران هم‌اکنون در انتظار اعلام نتایج اولیه شمارش آرا از سوی سخنگوی وزارت کشور هستند.
 
07:33: رحمانی فضلی وزیر کشور تا دقایقی دیگر در جمع خبرنگاران در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور نتایج شمارش آراء را اعلام می کند . این برنامه به صورت زنده از شبکه خبر پخش می شود.
 
07:28: بعد از سپری شدن 7 ساعت و نیم از پایان رای گیری تا این لحظه، هنوز خبری مبنی بر نتایج شمارش آرا از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.
 
07:26: ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که نتایج اولیه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران تا دقایقی دیگر اعلام می‌شود.
 
07:23: تريبون وزارت کشور براي گزارش اوليه آماده شده
 
نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 96 
 
7:00 شبکه خبر در ارتباط با ستاد انتخابات کشور، باز هم نتیجه ای از شمارش آراء انتخابات اعلام نکرد اما اعلام کرد اولین نتایج تجمیعی انتخابات ریاست جمهوری، تا دقایقی دیگر اعلام خواهد شد. 
 
06:59 خبرگزاری ایسنا - فرماندار آغاجاری نتایج نهایی شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد.    

محمود عیدانی با اشاره به پایان شمارش آرا شهرستان آغاجاری اظهار کرد:‌ در این شهرستان 5 هزار و 199 رای به نام سیدابراهیم رییسی، 4 هزار و 910 رای به نام حسن‌ روحانی، 100 رای به نام سیدمصطفی آقامیرسلیم و 42 رای به نام سیدمصطفی هاشمی‌طبا ثبت شد. 
 
06:58:‌ خبرگزاری ایسنا - کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 26 هزار و 506 رای بوده است که از این تعداد، 15 هزار و 720 رای متعلق به آقای سیدابراهیم رییسی و 7 هزار و 853 رای متعلق به آقای حسن روحانی است.

همچنین از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 454 رای به آقای سیدمصطفی میرسلیم و 262 رای به آقای سیدمصطفی هاشمی‌طبا اختصاص دارد و در مجموع 85 رای از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان آرای باطله بود.
 
06:51: نتایج اولیه شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در خراسان شمالی از پیشتازی حسن روحانی حکایت دارد.
 
06:46:  تا دقایق دیگر انتشار اطلاعیه شماره "۳۸" وزارت کشور،اولین اطلاعیه رسمی ستاد انتخابات کشور از نتایج انتخابات ریاست جمهوری
 
06:30: شبکه خبر در ارتباط با ستاد انتخابات کشور، باز هم نتیجه ای از شمارش آراء انتخابات اعلام نکرد. 
 
06:29: با وجود گذشت بیش از شش ساعت از پایان رای گیری انتخابات در ایران، ایرانیان ساکن آمریکا هنوز در صف هستند تا بتوانند رای خود را به صندوق بیندازند.
 
06:10: شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد
 
05:43: شبکه خبر: جنب و جوش خاصی در ستاد انتخابات شاهدیم
 
شبکه خبر تلویزیون که ویژه برنامه انتخاباتی با حضور عابدینی مدیرمسوول روزنامه جام جم ترتیب داده است؛ هرازگاهی ارتباطی مستقیم با خبرنگارش در ستاد انتخابات وزارت کشور دارد.

مجری این شبکه با بیان اینکه 5 ساعت و نیم از شمارش آرا گذشته اما هنوز نتایج شمارش آرا اعلام نشده، گفت: البته هم اکنون جنب و جوش خاصی در ستاد انتخابات شاهدیم. گویا می خواهند نتایج کاملتری را به زودی ارائه دهند. 
 
05:40: شعبه اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ایران در ایندیاناپلیس، ایندیانا
 
نتایج انتخابات ریاست جمهوری 96
 
05:35: تا دقایقی دیگر اطلاعاتی از شمارش آرا در اختیار رسانه ها قرار می گیرد. خبرنگاران داخل ساختمان وزارت کشور در انتظار شنیدن اولین نتایج شمارش آرا هستند.
 
05:10: دانشجويان ایرانی فلورانس مسير ٣٠٠ كيلومتري تا رم را با اتوبوس طي كردند تا در انتخابات شركت كنند. سفارت جمهوري اسلامي ايران سرويس رفت و آمد را هم فراهم کرد.
 
نتایج انتخابات ریاست جمهوری 96 
 
05:06: آفتاب نیوز؛ تصویری از توئیت پیام فضلی نژاد از نویسندگان روزنامه کیهان درباره انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد.
 
نتایج انتخابات ریاست جمهوری 96 
 
05:05: فرماندار تهران در پایان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، با صدور پیامی، حضور شهروندان شهرستان تهران پای صندوق های رای را بی‌سابقه و بی نظیر خواند.
 
05:04: استاندار کرمان حضور جوانان پای صندوق های رای را کم نظیر توصیف کرد و گفت: رسانه های منطقه و جهان از حضور چشمگیر مردم پای صندوق های رای حیرت زده شده اند.
 
05:03: رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مشارکت ۷۸.۰۷ درصدی مردم استان گلستان گفت: یک میلیون و ۷ هزار و ۴۱۲ نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در استان گلستان شرکت کردند.
 
05:02: استاندار خراسان رضوی مشارکت مردم این استان را در انتخابات 29 اردیبهشت بر اساس آرا ماخوذه در شعبه هایی که به صورت آنلاین به سامانه مرتبط هستند 74،7 درصد اعلام کرد.
 
05:01: شمارش اولیه بخشی از آرا در کرج حکایت از پیشتازی حجت‌الاسلام حسن روحانی از کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دارد.
 
05:00: شمارش اولیه آرای برخی صندوق ها به ویژه صندوق های روستایی حاکی از آن است که حجت الاسلام روحانی در استان آذربایجان غربی پیشتاز است.
 
04:59: حماسه 80 درصدی مردم گیلان در انتخابات
 
04:58: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: مردم قم در این انتخابات مشارکت ۷۸ درصدی را به ثبت رساندند و بیش از ۶۰۷ هزار نفر از واجدین شرایط در استان قم در انتخابات شرکت کردند.
 
04:57: رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۸۰ درصد مردم قزوین در انتخابات شرکت کردند.
 
04:56: نتیجه آراء شمارش شده از صندوقهای شهری و روستایی در کرمانشاه حکایت از پیشتازی حسن روحانی دارد.
 
04:55: نتایج اولیه شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قم نشان از آرای بالاتر حجت الاسلام رئیسی نسبت به سایر نامزدها در این استان دارد.
 
04:54: رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: آرای ثبت شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر در استان اصفهان بوده که مشارکت 73.2 درصدی مردم استان اصفهان را نشان می‌دهد.
 
04:53: آمار اولیه از شمارش آرا در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد حاکی از پیشتازی حجت الاسلام روحانی در این استان است.
 
04:41: صف ایرانیانی که اکثرا از تورنتو آمدند در دانشگاه بوفالو شهر بوفالو ایالت نیویورک
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
04:26: توييت حميد ابوطالبي دقايقى پيش منتشر شد
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
04:04: فرماندار تهران گفت که بیش از ۶۰ درصد واجدین شرایط تهرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت داشته‌اند.
 
04:00: رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: آرای ثبت شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر در استان اصفهان بوده که مشارکت 73.2 درصدی مردم استان اصفهان را نشان می‌دهد.
 
03:27: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: مردم قم در این انتخابات مشارکت ۷۸ درصدی را به ثبت رساندند و بیش از ۶۰۷ هزار نفر از واجدین شرایط در استان قم در انتخابات شرکت کردند.
 
03:24: رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۸۰ درصد مردم قزوین در انتخابات شرکت کردند.
 
03:16: مشارکت در استان کرمان 65 درصد اعلام شد.
 
03:08: تصاویری از ستاد انتخابات کشور در ساعات اولیه پس از پایان رای گیری انتخابات ۲۹ اردیبهشت
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
03:05: شبکه خبر تلویزیون: هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر اعلام نتیجه شمارش آرا منتشر نشده است.  تصاویر از مانیتورهای منتشر شده مورد تایید نیست و چنین مانیتوری در وزارت کشور وجود ندارد.
 
02:57: روحانی در کرج پیشتاز است
 
شمارش اولیه بخشی از آرا در کرج حکایت از پیشتازی حجت‌الاسلام حسن روحانی از کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دارد.
 
02:42: یک منبع آگاه: آمار دقیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری از ساعتی دیگر بصورت تدریجی و رسمی اعلام خواهد شد.

 انتشار هرگونه آمار غیر رسمی مغایر با قانون است.
 
02:41: توییت محمود صادقی نماینده تهران در مجلس درباره انتخابات را مشاهده می کنید.
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
 
02:35: استاندار مازندران به مشارکت 87 درصدی مازندرانی‌ها در انتخابات اشاره کرد و گفت: بیش از 2 میلیون نفر از مردم استان در انتخابات مشارکت داشتند که برای نخستین‌بار این حضور بی‌نظیر بوده است.
 
02:34: شبکه خبر: کار بررسی و شمارش آرا در حال انجام است و بعد از ارسال به وزارت کشور، نتایج رسمی به طور تدریجی اعلام خواهد شد و هنوز هیچ خبری از وزرات کشور به ما ابلاغ نشده است.
 
02:32: رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مشارکت ۷۸.۰۷ درصدی مردم استان گلستان گفت: یک میلیون و ۷ هزار و ۴۱۲ نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در استان گلستان شرکت کردند.
 
02:19: میزان آرای استان تهران

انتخابات ریاست جمهوری ٩٢

۲،۳۸۵،۸۹۰

انتخابات ریاست جمهوری ٩۶

۵،۷۴۰،۳۱۵
 
02:09: جهانگیری: با اطمینان به مردم ایران می گویم که همان رایی که به صندوق ریخته اند خوانده و اعلام می شود.
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
02:07: تا این لحظه نتایج رسمی منتشر نشده است و آمار منتشر شده در فضای مجازی قانونی و رسمی نیست.
 
01:57: مردم استان یزد با مشارکت بالای 90 درصدی در انتخابات 96 حماسه‌ای ماندگار در تاریخ دارالعباده به ثبت رساندند.
 
01:55: آغاز شمارش آرا در صندوق  انتخابات ریاست جمهوری ایران در ایروان پایتخت ارمنستان.
 
01:53: میزان مشارکت چند استان بزرگ کشور اعلام شد
 
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 

 

01:39: آمار مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری تا این لحظه؛

تهران بیش از ۷۰٪

هرمزگان بیش از ۷۰٪

اصفهان ۷۲٪

گیلان ۷۷٪

مرکزی ۷۳٪

سمنان ۸۰٪

فارس ۷۰٪
 
01:36: مشارکت بیش از ۶ میلیون نفر در استان تهران
 
 
 طبق آمارهای اولیه، تعداد رای‌دهندگان در پایتخت بیش از ۶ میلیون نفر بوده که این آمار جدا از صندوق‌های سیار است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو خبرنگار سیاسی ایلنا مستقر در وزارت کشور با اشاره به آخرین آمار رای‌دهندگان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا اعلام کرد: بنابر آمار اولیه بیش از ۴۱ میلیون در سراسر کشور در این دو انتخابات شرکت کرده‌اند.

او گفت: همچنین بنابر همین آمار اولیه، تعداد رای‌دهندگان در پایتخت نیز بیش از ۶ میلیون نفر بوده و البته این آمار جدا از صندوق‌های سیار است.
 
01:33: آمار نهایی میزان مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا:

404514 نفر شرکت کننده در انتخابات

 

01:30: میرحسین و زهرا رهنورد در انتخابات شرکت کردند

زهرا موسوی دختر میرحسین موسوی در توئیتر خود نوشت:‌ «مادر و پدر رای دادن.»
 
01:29: کروبی، به روحانی رای داد
 
 فرزند رئیس مجلس ششم از شرکت پدرش در انتخابات خبر داد.
 
01:28: آمار غیررسمی از میزان مشارکت استانها در انتخابات

 5 میلیون و 740 هزار نفر  از واجدین شرایط تهران در انتخابات شرکت کردند.

1 میلیون و 598 هزار نفر از واجدین شرایط آذربایجان غربی در انتخابات شرکت کردند.

 2 میلیون و 147 هزار نفر از واجدین شرایط خوزستان  در انتخابات شرکت کردند.
 
01:22: سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با شبکه خبر عنوان کرد: با توجه به گزارش‌های تخلفات توانستیم با پیگیری‌های اولیه آن‌ها را رفع کنیم.

عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگوی زنده عنوان کرد: این که گفته می‌شود گزارش تخلفات زیاد بوده به منظور این نیست که تخلفی صورت گرفته است.برای مثال گفته می‌شود که در فلان شهر و فلان نقطه تعرفه کم است اما وقتی بررسی صورت گرفت مشاهده شد که تعرفه به اندازه کافی بوده است. ما موظف به بررسی تمامی گزارش‌های مربوط به تخلف هستیم
 
01:21: حضور شهروندان شهرستان تهران پای صندوق‌های رای بی‌سابقه و بی‌نظیر بود.
 
فرماندار تهران در پایان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، با صدور پیامی، حضور شهروندان شهرستان تهران پای صندوق های رای را بی سابقه و بی نظیر خواند.
 
01:20: میزان مشارکت در خراسان رضوی 74 درصد بوده است.
 
01:19: مشارکت در استان مرکزی به 74 درصد رسید.
 
01:18: استاندار خراسان جنوبی خبر داد: مشارکت 84 درصدی مردم خراسان جنوبی در انتخابات.
 
01:17: میزان مشارکت نهایی استان اصفهان ۷۲ درصد اعلام شد.
 
01:16: استاندار گیلان خبر داد: مشارکت 77 درصدی مردم گیلان در انتخابات.
 
01:11: مشارکت بالای 70 درصدی مردم هرمزگان تاکنون/انتخابات در ابوموسی به پایان سید.
 
01:07: رئيس كميته فن‌آوري اطلاعات ستاد انتخابات استان فارس، ميزان مشاركت مردم اين استان در انتخابات 29 ارديبهشت را بيش از 70 درصد دانست.
 
01:06: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.
 
00:59:  رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی: ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار نفر در خراسان رضوی در انتخابات مشارکت داشتند.

 رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط آذربایجان شرقی در انتخابات شرکت کردند

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان: ‌تخلفات در حدی نیست که در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار باشد‌

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی: میزان مشارکت مردم استان مرکزی در انتخابات تا ساعت 23.30 امشب حدود 764 هزار نفر معادل 73.06 درصد است

بر اساس اعلام استانداری؛ ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان فردا از ۹ صبح آغاز می‌شود 
 
00:58: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.
 
00:54: رئيس كميته فن‌آوري اطلاعات ستاد انتخابات استان فارس، ميزان مشاركت مردم اين استان در انتخابات 29 ارديبهشت را بيش از 70 درصد دانست.
 
00:53: سید حسین هاشمی استاندار تهران با صدور بیانیه ای ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات: امکان قانونی ادامه روند اخذ رای  بعد از ساعت 24 وجود ندارد
 
00:52: طبق گزارشی که رئیس ستاد انتخابات استان سمنان منتشر کرد، میزان مشارکت مردم استان در انتخابات 29 اردیبهشت 96 از 80 درصد عبور کرده است.
 
00:49: رييس ستاد انتخابات استان اصفهان: در هیچ یک از شهرستان های اصفهان کمبود تعرفه نداشتیم.
 
00:46: رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل: میزان مشارکت در اردبیل از 70 درصد گذشت.
 
00:45: جهانگیری هنگام خروج از وزارت کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی براینکه نتیجه جلسه‌تان چه شد؟ با لبخند اظهار کرد: آمده بودیم که به این‌ها (دوستانمان در وزارت کشور) خسته نباشید بگوییم.
 
00:44: با پایان مهلت رای گیری، شش صندوق ثابت و سیار در حسینیه ارشاد مربوط به انتخابات ریاست جمهوری جهت شمارش آرا باز شد.
 
00:43: پیش‌بینی مشارکت 70 درصدی مردم آذربایجان‌شرقی در انتخابات.
 
00:40: آغاز بازشدن صندوق هاي راي در برخي از شعب اخذ راي در خراسان شمالي.
 
00:36: جهانگیری وزارت کشور را ترک کرد.
 
00:34: فرماندار مشهد پیش‌بینی کرد که میزان مشارکت مردم مشهد در انتخابات به 70 درصد رسیده باشد.
 
00:32: رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: مشارکت کرمانشاهیان در انتخابات بیش از 70 درصد است.
 
00:29:  آخرین میزان مشارکت مردم در انتخابات: 42 میلیون نفر.
 
00:25: رئیس ستاد انتخابات خوزستان: بیش از 2 میلیون نفر در خوزستان رای خود را به صندوق انداختند.
 
00:24: آمار رسمی و مقدماتی در استراليا

جمع كل آرا ماخوذه ١٠٢٤٣
 
آقاي روحاني   ٩٩٥١

آقاي رئيسي   ٢٣٥

 آقاي ميرسليم.   ١٣

آقاي هاشمي طبا.   ٨

آرا باطله.   ٣٦ /کانال سفارت ایران - کانبرا                 
 
00:23: انتقاد مشاور رئیس جمهور از پیام نادرست صدا و سیما

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری با انتقاد از پیام اشتباهی که به صورت زیرنویس شبکه خبرمنتشر شد با زبان کنایه اعلام کرد: شبكه خبر در دقايق آخر راي گيري هم حماسه مي آفريند؛ چه اصراري دارد كه انتخابات را زودتر جمع كند. تلفنها هنوز كار مي كند .
 
00:22: به نقل از یک منبع آگاه میزان مشارکت در تهران تاکنون نزدیک به 5 میلیون نفر بوده است.
 
00:21: رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها پایان یافت و شمارش آرا آغاز شد.
 
00:07: بر اساس اطلاعیه شماره 35 وزارت کشور، در های شعب اخذ رای بسته اما رای گیری از کسانی که هنور در داخل شعب هستند ادامه دارد.
 
00:06: پایان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای پنجم و میان دوره ای مجلس دهم.
 
00:05: وزارت کشور: آمار شرکت در انتخابات از 40 میلیون عبور کرد.
 
00:04: ستاد انتخابات کشور: حضور نمایندگان نامزدها تا پایان زمان اخذ رای و تنظیم صورت جلسه در شعب اخذ رای بلا مانع است.
 
00:03: بر اساس اطلاعیه شماره ۳۵ ستاد انتخابات کشور، عوامل اجرایی کلیه شعب اخذ رأی موظفند رأی مراجعه کنندگان را اخذ و رأس ساعت ۲۴ نسبت به اتمام رأی گیری اقدام کنند.
 
00:01: وحید حقانی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد
 
وحید حقانی دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت.

حقانی در جلسه‌ای مشترک با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور شرکت کرد.
 
00:00: بازدید دوباره جهانگیری از ستاد انتخابات کشور
 
معاون اول رییس جمهور دقایقی پیش از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت.
 
 23:12: در اطلاعیه شماره ۳۴ ستاد انتخابات کشور اعلام شد

صدور دستور بسته شدن درب های شعب؛ افراد داخل شعب رای‌ می دهند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از افراد حاضر در شعب تا ساعت ۲۴ رای‌گیری می‌شود.
 
23:11: بقایی به احمدی نژاد رأی داد!
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
23:08:  وزیر کشور رأی خود را به صندوق انداخت

رحمانی فضلی در شعبه اخذ رای مستقر در وزارت کشور حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

22:57: دستگیری 8 ‌متخلف انتخاباتی در شهر اردبیل‌
 
22:12: رئیسی: همواره برای رأی مردم، احترام قائلیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید همواره به رأی مردم و قانون احترام قائل باشیم، بنابراین بنده به‌عنوان کاندیدای انتخاباتی معتقدم میزان رأی ملت است و احترام به قانون و رأی مردم ایجاب می‌کند که منتظر باشیم و ببینیم نتایج چه می‌شود.

 

22:11: احمدی نژاد، بالاخره آمد
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 
 
 
21:58: تا آخرین مراجعه کننده، اخذ رای ادامه خواهد داشت
 
فرماندار حوزه انتخابیه و رییس هیات اجرایی شهرستان تهران با اعلام اینکه تا آخرین مراجعه کنننده اخذ رای ادامه خواهد داشت تصریح کرد: جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست.
 
21:36: رئیسی وارد ستاد انتخابات کشور شد

ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
 
 21:15: «حاج قاسم» هم پای صندوق رأی رفت
 
 اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
 21:06: رییس ستاد انتخابات از مردم عذرخواهی کرد

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه سهل انگاری در اجرای انتخابات نبوده است، گفت: از مردم به خاطر حضور در صف‌های طولانی اخذ رای عذرخواهی می‌کنیم.

علی اصغر احمدی در این باره اظهار کرد: ما شاهد مراجعه مردم به شعب اخذ رای از ساعات اولیه بودیم و مردم خصوصا در تهران و شهرهای بزرگ در صف‌های طولانی مانده‌اند که ضمن قدردانی از آن‌ها باید دستشان را بوسید و ما به واسطه زحمتی که مردم متحمل شده‌اند از آن‌ها عذخواهی می‌کنیم ولی سهل انگاری در اجرای انتخابات وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه کسانی که وارد شعب اخذ رای می‌شوند باید براساس مقررات تشخیص هویت شوند، گفت: ما توانستیم در تعامل با هیئت نظارت شورای نگهبان در بخشی جاها منشی را اضافه کنیم که سرعت افزایش پیدا کند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطر نشان کرد: وقتی هیئت اجرایی در زمان خود صندوق سیار پیش‌بینی می‌کند مسیر صندوق سیار نیز پیش‌بینی می‌شود و تغییر آن نیازمند هماهنگی با هیئت نظارت است و همکاران ما در تلاش بودند این کار را انجام دهند.
 
20:51: اطلاعیه شماره ۴ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در اطلاعیه شــماره (۴) خود از کسانی که نسبت به انتخابات شکایتی دارند دعوت کرد تا شکوائیه خود را تسلیم شورای نگهبان کنند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

حمد و سپاس خدای متعال را که بار دیگر الطاف و عنایات خود را شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود و مردم فهیم و آگاه، با حضور گسترده و با شکوه خود در پای صندوق های اخذ رأی امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس نموده و ثابت نمودند که علاوه بر حضور در عرصه‌های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیات‌های نظارت و اجرایی سراسر کشور به اطلاع می‌رساند در اجرای تبصره ۱ ماده ۸۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می‌توانند ظرف مدت سه روز از تاریخ اخذ رأی،‌ شکایت مستند خود را به هیأت های نظارت استان ها و شهرستان ها و یا دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی تهران، خیابان امام خمینی(ره) روبروی دانشکده افسری امام علی(ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان تسلیم نمایند.

بدیهی است به استناد تبصره ۲ ماده ۸۰ همین قانون، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

همچنین مستندا به تبصره ۳ ماده ۸۰ در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک و مغرضانه، داوطلبان انتخاباتی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.
 
 20:47: درهای شعب اخذ رأی، ساعت 11 بسته می شود

سیدحسین هاشمی در پاسخ به این سوال که حجم بسیار زیادی از مردم پشت درهای شعب اخذ رای حضور دارند، افزود: ساعت 11 شب درهای شعب اخذ رای بسته خواهد شد و تمامی کسانی که در پشت درهای هستند به داخل شعب هدایت خواهند شد.
 
20:00: دستگیری 106 رای دهنده در خراسان
 
رکنا: رشیدیان، استاندار خراسان رضوی گفت: ۳۵ نفر در مشهد و ۷۱ نفر در استان، قصد داشتند با شناسنامه فوتی رأی بدهند که مسئولین صندوق‌ها مانع شدند

19:49: نامه مدیرکل انتخابات شورای نگهبان درباره نحوه قرائت آرای کاندیداها

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان در نامه‌ای به روسای هیات‌های نظارت استان‌ها در خصوص نحوه قرائت برخی از آرا توضیحاتی ارائه کرد.

متن نامه علیرضا نیلچی به روسای هیات‌های نظارت استان‌ها بدین شرح است:

احتراما با توجه به سئوالات مکرر استان ها در خصوص قرائت برخی از آرا، نظر هیات مرکزی نظارت به شرح ذیل می‌باشد:

1. اگر در برگه رای نام یا نام خانوادگی نامزد انتخابات غلط املایی داشته باشد، ولی همچنان بتوان آن را به نام نامزد خواند، برگه رای صحیح بوده و به نام نامزد مربوطه خوانده می شود؛ به طور مثال روهانی به نام آقای حسن روحانی، میرصلیم به نام آقای سید مصطفی آقا میرسلیم، رئیصی به نام آقای سید ابراهیم رییس الساداتی و حاشمی تبا به نام آقای سید مصطفی هاشمی طبا خوانده می شود.

2. در صورتی که در برگ رای فقط نام نامزد از قبیل حسن، ابراهیم (سید ابراهیم) و مصطفی (سید مصطفی) نوشته شده باشد، صحیح بوده و به نام نامزد مربوطه خوانده می‌شود.

3. در صورتی که در برگ رای فقط مصطفی یا سید مصطفی نوشته شده باشد به تناسب آرا، آرای فرد در شعبه به نام آقایان آقا میرسلیم و هاشمی طبا خوانده می شود.

4. در صورتی که در برگ رای یکی از عناوین ذیل به تنهایی نوشته شده باشد به نام آقای سید ابراهیم رییس الساداتی خوانده می شود: رئیس السادات- رییس السادات- رئیسی- رییس-رئیس- رییس- سادات-ساداتی.
 
18:55: دستگیری 3 نفر در رباط کریم و برخورد با خرید و فروش رای در پردیس
 
 15:41: اصغر فرهادی، کارگردان در حوزه اخذ رای انتخابات ایران در شهر کن فرانسه.
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 
 
14:15: مراجع تقلید روز جمعه 29 اردیبهشت با شرکت در انتخابات، عموم مردم را به حضور گسترده در پای صندوق های رای دعوت و تاکید کردند: حفظ جمهوریت و نظام اسلامی در گرو شرکت حداکثری در انتخابات است.
 
14:20: فرمانده ناجا در پای صندوق رأی: تخلفات روزهای گذشته در فضای مجازی و حقيقی بر اساس ضوابط قانونی به مبادی ذی‌ربط ارجاع شده است. انتخابات با امنيت كامل در حال برگزاری است 
 
01:34: ستاد انتخابات کشور: برای رای دادن به جز شناسنامه، مدرک دیگری قابل قبول نیست
 
01:30: سید حسن خمینی، سید علی خمینی و سید یاسر خمینی فرزندان یادگار امام راحل، صدیقه مصطفوی دختر امام(ره)، فاطمه طباطبایی همسر مرحوم سید احمدخمینی، عدنان طباطبایی فرزند مرحوم صادق طباطبایی و مرتضی اشراقی نوه امام نیز صبح امروز (جمعه) با حضور در حسینیه جماران، رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداختند.
 
12:58: دبیر شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت.
 
12:37: شهردار تهران گفت: بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود.
 
12:34: جهانگیری و همسرش در حسینه ارشاد
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
11:56: قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل رای خود را به صندوق انداخت.
 
11:51: لحظه رای دادن رئیسی
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 
 
11:39: سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از رای دادن در مسجد ارشاد شهر ری و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی حضور مردم برای شکل دادن به نهادهای مختلف است.
 
11:25:  جمیله  علم الهدی همراه با حجت الاسلام رئیسی در مسجد ارشاد برای شرکت در انتخابات.
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
11:14: سيد مصطفي ميرسليم نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با حضور در مسجد قباي تهران راي خود را به صندوق انداخت.
 
11:13: مولوی عبد الحمید،امام جمعه اهل سنت زاهدان دقایقی پیش رای خود را به صندوق انداخت.
 
10:57: سیدابراهیم رئیسی دقایقی پیش با حضور در مسجد ارشاد شهر ری، رای خود را به صندوق انداخت.
 
10:53: دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)قم رای خود را به صندوق انداخت.
 
10:51: رئیس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
 
10:34: علی مطهری برای شرکت در انتخابات وارد حسینیه ارشاد شد.
 
10:32: آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه دقایقی پیش در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر شرکت کرد.
 
10:28: وزیر بهداشت با لباس جراحی در یکی از مراکز درمانی تهران رأی داد.
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
 
10:16: سید حسن خمینی رای خود را به صندوق انداخت
 
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
 
10:12: رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه همه رقابت ها تا پایان امروز خاتمه می یابد تاکید کرد: فردا روز همدلی، وحدت و نشاط است و همه در کنار هم خواهیم بود.
 
09:59: سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه  در نخستین ساعات اخذ رای، در مسجد قبای تهران رای خود را به صندوق انداخت.
 
09:16: محمدجواد ظریف صبح امروز(جمعه) با حضور در حسینیه جماران، رای خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری دواردهم و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.
 
09:09: سید مصطفی هاشمی طبا با بیان اینکه هرکس هرچه زودتر بیاید و رای بدهد بهتر است گفت: مردم به آقای روحانی بدهند و امیدوارم که ایشان پیروز انتخابات باشند.
 
08:58: معاون اول رییس جمهور رای خود را به صندوق انداخت
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز(جمعه-۲۹ اردیبهشت) با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.
 
08:52: حسن روحانی رای خود را به صندوق انداخت
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز(جمعه-۲۹ اردیبهشت) با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.
 
08:19: رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردم خواستند که هر چه زودتر پای صندوق‌های رای بیایند.
 
08:04: حضرت آیت الله خامنه‌ای رای خود را به صندوق انداختند.

نظرات درباره این پست

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما در هیچ قسمت از سایت نمایش داده نخواهد شد*

نظر هر کس نشان از تفکر ایشان است پس ما هیچ مسئولیتی در قبال نظر دیگران نداریم.*

آخرین نظرات

سلام دوست بزرگوار... خبری که متنشو بگیری از یک سایت دیگه معمولا منبع را ذکر می کنند... شما چرا قانون اولیه مطبوعا...

سلام دوست عزیز.... منبع خبر را میزدید خوب نبود...این خبری را که کار کردید از یک سایت دیگه گرفتید...پس براساس قانون ...

با سلام وتشکر از مدیر محترم سایت...که پوشش خبری خوبی دادن...احسن به خانم دکتر عایشه اونق انصافا بانویی متدین و دل...

با سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید ولی ای کاش بجای گفتن سخن ران ها یکم درمورد خود شخص قادیر گوکلانی مینوشتین که ...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم عظیم قرنجیک این روزها در شرایط پسا تحریم ، اقتصاد کشور روزه...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم (((توجه . توجه : جهت درج در ماهنامه گل صحرا))) عظیم قر...

ح

انشالله شاهد برگزاری بیشتر چنین مراسم هایی در سطح استان و شهر باشیم. آرزوی موفقیت برای قاریان و استادان محترم.

ح

انشالله از هوشش در راه صحیح استفاده کنه!

سلام ممنون خبر جالبی بود. برای این دختر خانوم باهوش آرزوی موفقیت میکنم.

خدا قوت . شماره 9 به بعد در سایت دیده نمیشود.

پیوند های مرتبط

آمار و ارقام سایت

کل بازدید سایت 414773
بازدید امروز 356
بازدید دیروز 1652
بازدید هفته 3687
بازدید ماه 13818