گل صحرا

1394/04/09
شماره خبر : 180

فعالیت های صنعتگران در عرصه دانش بنیان حمایت می شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تمام فعالیت‌های دانشی صنعتگران توسط قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان موردحمایت قرار می‌گیرند چراکه به تولید ثروت می انجامد.

در همایش روز صنعت و معدن بار دیگر بر ضرورت عدم تسلط دولت در همه عرصه‌ها از جمله صنعت تاکید کرد و منشأ بسیاری از مشکلات صنعت را احاطه فرهنگ نادرست خام فروشی و تکیه بر منابع زیرزمینی دانست.

وی با بیان این که کشور ما درگیر فرهنگ نادرستی است که در اختیار داشتن همه عرصه‌ها توسط دولت مهم‌ترین ویژگی آن است گفت: اقتصاد نفتی به ما تحمیل می‌کند دانشگاه‌هایی داشته باشیم که صد در صد درآمد خود را از دولت تأمین می‌کنند. اقتصاد نفتی همچنین به ما می‌گوید معنای پژوهش این است که یک استاد دانشگاه در بهترین حالت ظرف حداکثر ۲۰ دقیقه برای یک دانشجو پروژه پایان‌نامه تعریف کند و ۴ سال از عمر یک دانشجو را در این راه به هدر بدهد. تا نهایتاً از دل آن یکی دو مقاله خارج شود.

ستاری با تاکید بر این که دانشگاه‌ها باید درصدی از درآمد خود را از محل فروش فناوری قراردادهای ارتباط با صنعت تأمین کنند، گفت: استنفورد از دانشگاه‌های بزرگ دنیا است که توانسته بخش عمده‌ای از درآمد خود را از فروش فناوری تأمین کند.

رییس هیات امنای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور افزود: ما در محروم‌ترین استان‌های کشورمان نیز حداقل ۷۰ هزار دانشجو داریم. این در حالی است که دانشگاهی مثل استنفورد امریکا نهایتاً ۱۰ هزار دانشجو دارد. این امر باعث می‌شود چهار و نیم میلیون دانشجو به جای آن که ارزش‌افزوده ایجاد کنند تهدید تلقی شوند.

معاون علمی و فناوری بابیان این‌که اخیراً اتفاقات مثبتی در توجه به اقتصاد دانش‌بنیان افتاده عنوان کرد: اخیراً پیشرفت‌های خوبی در اصلاح نگرش‌ها رخ داده، مثلاً دانشجویان به جای این‌که به فکر مهاجرت باشند، تلاش می‌کنند شرکت‌های خود را ایجاد کرده و با طیب خاطر ۱۸ ساعت در شرکت‌های دانش‌بنیان خودشان فعال باشند.

وی با بیان این‌که اقتصاد دانش‌بنیان صرفاً به معنای فناوری نیست، گفت: در اقتصاد دانش‌بنیان ارزش‌گذاری روی دارایی‌های فیزیکی بی‌معنا است و خلاقیت، تفکر و پژوهش به نیروی انسانی کارآمد نیاز دارد که در این اقتصاد قیمت‌گذاری می‌شود. چنین جهت‌گیری‌ هایی باید در تمامی عرصه‌ها حتی در رفتارهای روزمره ما اثرگذار باشد.

نایب رئیس هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تسهیلات قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حمایت از صنعتگران به معافیت‌های گمرکی و مالیاتی ۱۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در سال جاری اشاره کرد و افزود: هر امر دانشی که موجب تولید ثروت شود، یک فعالیت دانش‌بنیان است و تمام فعالیت‌های دانشی صنعتگران توسط این قانون موردحمایت قرار می‌گیرد.

به گزارش مهر، این همایش با حضور دکتر اسحاق جهانگیری -معاون اول رییس‌جمهوری، مهندس محمدرضا نعمت زاده -وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر رضا رحمانی -رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی-رئیس خانه صنعت و معدن ایران و سیدعلی صدری رئیس خانه صنعت جوانان ایران و جمعی از فعالان عرصه صنعت کشور برگزار شد، از سند راهبردی صنعت و معدن رونمایی شد.

نظرات درباره این پست

  1. محمد بهمن یار ۱۳۹۴/۰۵/۲۰

    خدا قوت . شماره 9 به بعد در سایت دیده نمیشود.

    • ح.ک (مدیریت سایت) ۱۳۹۴/۰۵/۲۰

      با سلام. معمولا هر شماره بعد از چاپ شماره بعدی در سایت قرار می گیرد.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما در هیچ قسمت از سایت نمایش داده نخواهد شد*

نظر هر کس نشان از تفکر ایشان است پس ما هیچ مسئولیتی در قبال نظر دیگران نداریم.*

آخرین نظرات

سلام دوست بزرگوار... خبری که متنشو بگیری از یک سایت دیگه معمولا منبع را ذکر می کنند... شما چرا قانون اولیه مطبوعا...

سلام دوست عزیز.... منبع خبر را میزدید خوب نبود...این خبری را که کار کردید از یک سایت دیگه گرفتید...پس براساس قانون ...

با سلام وتشکر از مدیر محترم سایت...که پوشش خبری خوبی دادن...احسن به خانم دکتر عایشه اونق انصافا بانویی متدین و دل...

با سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید ولی ای کاش بجای گفتن سخن ران ها یکم درمورد خود شخص قادیر گوکلانی مینوشتین که ...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم عظیم قرنجیک این روزها در شرایط پسا تحریم ، اقتصاد کشور روزه...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم (((توجه . توجه : جهت درج در ماهنامه گل صحرا))) عظیم قر...

ح

انشالله شاهد برگزاری بیشتر چنین مراسم هایی در سطح استان و شهر باشیم. آرزوی موفقیت برای قاریان و استادان محترم.

ح

انشالله از هوشش در راه صحیح استفاده کنه!

سلام ممنون خبر جالبی بود. برای این دختر خانوم باهوش آرزوی موفقیت میکنم.

خدا قوت . شماره 9 به بعد در سایت دیده نمیشود.

پیوند های مرتبط

آمار و ارقام سایت

کل بازدید سایت 414844
بازدید امروز 427
بازدید دیروز 1652
بازدید هفته 3745
بازدید ماه 13889