گل صحرا

1395/02/05
شماره خبر : 1146

تهران میزبان روزهای فرهنگی ترکمنستان

«روزهای فرهنگی» ترکمنستان با حضور وزیر فرهنگ و هیأت ۶۰ نفره از هنرمندان و فرهیختگان این کشور ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت فرهنگ ترکمنستان با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «روزهای فرهنگی» ترکمنستان را در روزهای ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تهران، برگزار می‌کند. در این جشنواره فرهنگی و هنری، هیأتی ۶۰ نفره از هنرمندان و فرهیختگان ترکمنستان به ریاست وزیر فرهنگ این کشور شرکت کرده و به معرفی فرهنگ ترکمنی در تهران، خواهند پرداخت.

به همین منظور، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه یکم اردیبهشت) احمد قربانف، سفیر ترکمنستان در تهران با حضور در معاونت فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سیدمحمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی این سازمان دیدار کرد.

در این دیدار که به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی برای اجرای برنامه‌ «روزهای فرهنگی» ترکمنستان در تهران برگزار شد، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی به وجود روابط خوب و دوستانه دو کشور ایران و ترکمنستان تأکید کرد و با اشاره به موافقتنامه فرهنگی بین دو کشور، به برنامه مبادلات فرهنگی ایران و دو کشور که چند ماه قبل توسط رؤسای جمهوری دو کشور در تهران به امضا رسید، اشاره کرد.

هاشمی همچنین گفت: فعالیت‌های فرهنگی ایران در ترکمنستان به همت رایزنی فرهنگی و سفارت ایران در عشق‌آباد به صورت گسترده‌ای انجام می‌پذیرد و جا دارد که از وزارت فرهنگ ترکمنستان به این دلیل، تشکر و قدردانی کنیم.

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی ایران در عشق‌آباد (پایتخت ترکمنستان) در سال گذشته، گفت: رییس جمهور محترم ترکمنستان نظر خاصی به مسایل فرهنگی و هنری ایران دارند که قابل تقدیر است.

هاشمی در ادامه وجود مشترکات فرهنگ دو کشور را از دلایل ارتباطات گسترده فرهنگی ایران و ترکمنستان عنوان کرد و خبر داد که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاونت فرهنگی این سازمان تلاش بسیاری برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه «روزهای فرهنگی» ترکمنستان در تهران انجام خواهند داد.

برگزاری متمرکز برنامه‌های فرهنگی و هنری «روزهای فرهنگی» ترکمنستان (برگزاری نمایشگاه‌های هنری، اجرای برنامه‌های ادبی، نمایش فیلم‌های سینمایی و برگزاری کنسرت‌های موسیقی ترکمنی) در مجموعه فرهنگی «فرهنگستان هنر» و برگزاری مراسم افتتاحیه با سخنرانی وزرای فرهنگ ایران و ترکمنستان و در حضور میهمانان داخلی و خارجی از جمله سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای برگزاری «روزهای فرهنگی» ترکمنستان در ایران است که توسط معاون فرهنگی این سازمان در دیدار با سفیر ترکمنستان، اعلام شد.

بنابر اعلام این خبر، احمد قربانف، سفیر ترکمنستان در تهران نیز در این دیدار در سخنان آغازین خود با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز هفته فرهنگی ایران در عشق‌آباد در سال گذشته، گفت: ایران، برنامه‌های فرهنگی خود در کشورهای مختلف از جمله ترکمنستان را به شکل عالی اجرا می‌کند و مردم فرهنگ‌دوست کشورم همیشه منتظر برگزاری این نوع برنامه‌ها در عشق‌آباد هستند.

وی افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی در دو کشور، مهم و سبب آشنایی بیشتر و نزدیکی ملت‌هاست. بر این اساس به دنبال آن هستیم تا با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برنامه‌ای شایسته و مناسب را در «روزهای فرهنگی» ترکمنستان در تهران، به اجرا بگذاریم.

سفیر ترکمنستان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از همکاری‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای برنامه‌ریزی برگزاری «روزهای فرهنگی» ترکمنستان در تهران، گفت: برای اجرای این برنامه‌ها با وزارت فرهنگ ترکمنستان در تماس بوده‌ایم و روز گذشته نیز وزارت خارجه ایران را در جریان امور قرار دادیم.

نظرات درباره این پست

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما در هیچ قسمت از سایت نمایش داده نخواهد شد*

نظر هر کس نشان از تفکر ایشان است پس ما هیچ مسئولیتی در قبال نظر دیگران نداریم.*

آخرین نظرات

سلام دوست بزرگوار... خبری که متنشو بگیری از یک سایت دیگه معمولا منبع را ذکر می کنند... شما چرا قانون اولیه مطبوعا...

سلام دوست عزیز.... منبع خبر را میزدید خوب نبود...این خبری را که کار کردید از یک سایت دیگه گرفتید...پس براساس قانون ...

با سلام وتشکر از مدیر محترم سایت...که پوشش خبری خوبی دادن...احسن به خانم دکتر عایشه اونق انصافا بانویی متدین و دل...

با سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید ولی ای کاش بجای گفتن سخن ران ها یکم درمورد خود شخص قادیر گوکلانی مینوشتین که ...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم عظیم قرنجیک این روزها در شرایط پسا تحریم ، اقتصاد کشور روزه...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم (((توجه . توجه : جهت درج در ماهنامه گل صحرا))) عظیم قر...

ح

انشالله شاهد برگزاری بیشتر چنین مراسم هایی در سطح استان و شهر باشیم. آرزوی موفقیت برای قاریان و استادان محترم.

ح

انشالله از هوشش در راه صحیح استفاده کنه!

سلام ممنون خبر جالبی بود. برای این دختر خانوم باهوش آرزوی موفقیت میکنم.

خدا قوت . شماره 9 به بعد در سایت دیده نمیشود.

پیوند های مرتبط

آمار و ارقام سایت

کل بازدید سایت 414805
بازدید امروز 388
بازدید دیروز 1652
بازدید هفته 3718
بازدید ماه 13850