گل صحرا

1396/01/29
شماره خبر : 1902

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از توهین به امام جمعه اهل سنت زاهدان


به گزارش ایرنا، آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعه از توهین کارشناس شبکه ماهواره ای ولایت به امام جمعه اهل سنت زاهدان انتقاد کرد و گفت : تاکید کرده‌ام که اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزی اجرا کنند، برای همیشه حمایت خود را از آن‌ها بر می‌دارم.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در بیانیه ای ضمن تاکید بر وحدت میان شیعه و سنی، هرگونه حرکت در خصوص ایجاد اختلاف میان برادران مسلمانان را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گفت آمده است: گروه‌های تکفیری که جهان اسلام را به خونریزی و ویرانی کشیدند مانند داعش و امثال آن‌ها، در حال انقراض هستند، ولی دشمنان اسلام از پای ننشسته‌اند و دائم اصرار دارند که آتش اختلافی را به صورت دیگری در میان مسلمین شعله‌ور سازند، به همین دلیل ضرورت دارد که مسلمانان کاملا به هوش باشند و از هر سخن و هر کاری که موجب تفرقه میان مسلمین است، بپرهیزند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه بیانیه خود افزوده است: بتازگی اطلاع یافتم که شبکه محترم ولایت بدون هیچ‌گونه اطلاع به اینجانب، برنامه تفرقه انگیزی را اجرا کرده(هرچند بعد از آن عذرخواهی کرده‌اند) ولی به ایشان تاکید کرده‌ام که اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزی اجرا کنند، برای همیشه حمایت خود را از آن‌ها بر می‌دارم.

شبکه جهانی ولایت یک شبکه ماهواره ای مستقل، غیردولتی - غیرانتفاعی و جهانی است که پنجم تیرماه 1389به منظور نشر عقاید پیروان اهل بیت(ع) به صورت مستدل به دور از هر گونه اهانت بنا نهاده شد؛ اساسنامه این شبکه که هم اکنون به زبان های متعدد در جهان پخش می شود پس از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضای رئیس جمهور وقت رسیده و هم اکنون شبکه ولایت دارای شخصیت حقوقی مستقل است.

در ادامه این بیانیه آمده است: برنامه‌های کنگره‌هایی که ما داشتیم نشان می‌دهد که به سوی وحدت صفوف در برابر دشمنان مشترک حرکت می‌کنیم و از برنامه‌هایی که سبب اختلاف و جنگ‌های داخلی میان مسلمین می‌گردد، بیزاریم.
دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری توسط آیت الله ناصر مکارم شیرازی در سال 1391 راه اندازی شد. نخستین همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز» در مهرماه 1393 و دومین کنگره نیز در تیرماه 1394 با حضور شمار زیادی از علما و اندیشمندان جهان در قم برگزار شد. 

تا کنون نشست های این کنگره در کشورهای سوریه، پاکستان، لبنان برگزار شده و در آینده نیز در کشورهای اندونزی و هندوستان نیز برگزار می شود.

این مرجع تقلید در این بیانیه تصریح کرده است: از برادران اهل‌ سنت نیز انتظار دارم که از سخنان تفرقه‌انگیز بعضی از تندروها جلوگیری کنند و اگر نفوذی در بعضی شبکه‌های تفرقه‌انگیز دارند به آن‌ها یادآور شوند که نتیجه این کار، آب به آسیاب دشمن ریختن و خون مسلمین را به وسیله مسلمین هدر دادن و دشمن را شاد کردن است.

وی با تاکید بر این که به یقین روح نبی اکرم حضرت رسول الله(ص) پیغمبر رحمت و محبت، از این کارها بیزار است ابراز امیدواری کرد که خداوند به همه بیداری و آگاهی نسبت به وظایفی که در این عصر در برابر او بر عهده داریم، مرحمت فرماید.

نظرات درباره این پست

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما در هیچ قسمت از سایت نمایش داده نخواهد شد*

نظر هر کس نشان از تفکر ایشان است پس ما هیچ مسئولیتی در قبال نظر دیگران نداریم.*

آخرین نظرات

سلام دوست بزرگوار... خبری که متنشو بگیری از یک سایت دیگه معمولا منبع را ذکر می کنند... شما چرا قانون اولیه مطبوعا...

سلام دوست عزیز.... منبع خبر را میزدید خوب نبود...این خبری را که کار کردید از یک سایت دیگه گرفتید...پس براساس قانون ...

با سلام وتشکر از مدیر محترم سایت...که پوشش خبری خوبی دادن...احسن به خانم دکتر عایشه اونق انصافا بانویی متدین و دل...

با سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید ولی ای کاش بجای گفتن سخن ران ها یکم درمورد خود شخص قادیر گوکلانی مینوشتین که ...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم عظیم قرنجیک این روزها در شرایط پسا تحریم ، اقتصاد کشور روزه...

اولویت های اقتصادی استان گلستان در فضای پسا تحریم (((توجه . توجه : جهت درج در ماهنامه گل صحرا))) عظیم قر...

ح

انشالله شاهد برگزاری بیشتر چنین مراسم هایی در سطح استان و شهر باشیم. آرزوی موفقیت برای قاریان و استادان محترم.

ح

انشالله از هوشش در راه صحیح استفاده کنه!

سلام ممنون خبر جالبی بود. برای این دختر خانوم باهوش آرزوی موفقیت میکنم.

خدا قوت . شماره 9 به بعد در سایت دیده نمیشود.

پیوند های مرتبط

آمار و ارقام سایت

کل بازدید سایت 412243
بازدید امروز 212
بازدید دیروز 398
بازدید هفته 3966
بازدید ماه 13529